Konferencja naukowa „Naukowe, społeczne i prawne aspekty występowania groźnych zjawisk atmosferycznych” już w najbliższą sobotę!

Przypominamy wszystkim o zbliżającym się VI Ogólnopolskim Zlocie Polskich Łowców Burz. Konferencja naukowa „Naukowe, społeczne i prawne aspekty występowania groźnych zjawisk atmosferycznych”, która towarzyszy tegorocznemu Zlotowi, odbędzie się już
w najbliższą sobotę, 5 września br. w Sali Kolumnowej przy ul. Karowej 20 w Warszawie.

Plakat promujący VI Zlot PŁB

Plakat promujący VI Zlot PŁB

Tradycja corocznego Ogólnopolskiego Zlotu Polskich Łowców Burz, organizowanego przez Stowarzyszenie Skywarn Polska, trwa nieprzerwanie od 2010 roku. Zlot odbywa się zazwyczaj w drugiej połowie sierpnia i gromadzi uczestników przybywających z całej Polski. Od 2014 roku formuła Zlotu uległa niewielkiej modyfikacji – od tej pory Zlotom towarzyszą konferencje naukowe, organizowane przy współpracy jednostek naukowych. W zeszłym roku gościliśmy na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych  Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a w tym roku korzystamy z uprzejmości Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Współorganizatorami tegorocznej konferencji są Instytut Geografii Fizycznej WGiSR UW i Stowarzyszenie Klimatologów Polskich. Warto wspomnieć, że poprzednia konferencja współorganizowana przez Stowarzyszenie Skywarn Polska wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko wśród młodych naukowców zajmujących się na co dzień badaniami niebezpiecznych wydarzeń pogodowych, ale także wśród osób zajmujących się amatorsko meteorologią i obserwacjami pogodowymi.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie przede wszystkim problematyce badań nad groźnymi zjawiskami atmosferycznymi, w szczególności gwałtownym burzom. W programie wydarzenia znajduje się wystąpienie dotyczące technik obserwacji groźnych zjawisk atmosferycznych, a także prezentacja nowych rozwiązań w systemie ostrzeżeń meteorologicznych, który jest prowadzony przez Stowarzyszenie Skywarn Polska. Wszystkich zainteresowanych tematyką niebezpiecznej pogody serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

UWAGA! Szczegółowy plan konferencji znajduje się na plakacie promującym wydarzenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Z życia Stowarzyszenia Skywarn PL. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.