Wesprzyj naszą działalność – przekaż darowiznę!

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Skywarn Polska prowadzi swoją działalność od 2008 r. i skupia entuzjastów meteorologii oraz obserwacji zjawisk atmosferycznych. Zajmujemy się prowadzeniem strony internetowej Polscy Łowcy Burz, ostrzeganiem przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi w Polsce i ich prognozowaniem. Prowadzimy także obserwacje groźnych zjawisk oraz dokumentujemy szkody po ich wystąpieniu. Nasza działalność uzupełnia państwowy system ostrzegania, a dokumentacja groźnych zjawisk pozwala na prowadzenie badań naukowych przez wiele ośrodków z całego świata. Stowarzyszenie prowadzi także własną działalność edukacyjną w zakresie popularyzacji wiedzy o burzach oraz bezpieczeństwie w czasie burz. Co roku organizujemy również własną konferencję naukową.

Ze względu na trafne prognozy i ostrzeżenia pogodowe przygotowywane przez naszych członków, zdobyliśmy zaufanie wielu osób, w tym służb działających na rzecz bezpieczeństwa i likwidacji skutków oddziaływania gwałtownych zjawisk meteorologicznych.

W roku 2016 członkowie naszego Stowarzyszenia, we współpracy ze Stowarzyszeniem Klimatologów Polskich, w trakcie uchwalania ustawy o dostępie do informacji publicznej, przeforsowali poprawki dające wolny dostęp do danych mereologicznych od 1 stycznia 2017 r.

Obecnie trwają prace nad udoskonalaniem naszego systemu wczesnego ostrzegania „SkyPredict”. Po wprowadzeniu zmian stanie się on bardziej przejrzysty i przyjazny użytkownikowi. Naszym ambitnym planem jest stworzenie mobilnej aplikacji z systemem SkyPredict. Szczególnie palącym problemem stała się kwestia utrzymania serwera, na którym zlokalizowane jest nasze forum, strona internetowa z artykułami i materiałami edukacyjnymi oraz system ostrzeżeń SkyPredict. Po planowanych zmianach, wzrośnie szybkość udostępniania publikowanych informacji i poprawi się dostęp do nich w sytuacjach wysokiego obciążenia.

Niestety na wszystkie nasze działania potrzebne są środki finansowe, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Organizacja konferencji, utrzymanie serwera, plany rozwoju systemu SkyPredict oraz budowa aplikacji mobilnej generują ogromne koszty, dlatego apelujemy o wpłacanie środków finansowych, aby umożliwić nam jeszcze pełniejszą realizację naszych celów.

Przekaż darowiznę i zostań naszym darczyńcą!

Wyślij przelew o tytule „Darowizna dla Stowarzyszenia Skywarn Polska na popularyzowanie wiedzy z dziedziny meteorologii” lub o tytule „Darowizna dla Stowarzyszenia Skywarn Polska na działalność naukową”.  Szczegółowe cele naszego Stowarzyszenia znajdują się w jego Regulaminie.

Wspieraj nas przez Patronite!

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Skywarn Polska
Ul. 29 Listopada 18/19
00-465 Warszawa
Rachunek bankowy: 98 1090 2851 0000 0001 1032 0715

Kwota darowizny może być dowolna. Mile widziane będą wpłaty cykliczne (np. wykonywane co miesiąc) o wysokości 10-20 zł.

Na co przeznaczymy Twoje pieniądze?

  • Zwiększenie wydajności i rozbudowa strony internetowej
  • Ulepszenie systemu ostrzeżeń meteorologicznych SkyPredict
  • Organizacja konferencji naukowych
  • Publikowanie opracowań i artykułów związanych z meteorologią
  • Gromadzenie większej ilości materiałów z wyjazdów terenowych dokumentujących groźne zjawiska atmosferyczne
  • Tworzenie materiałów edukacyjnych.

Jesteśmy organizacją non-profit. Członkowie naszego stowarzyszenia działają społecznie, poświęcając swój wolny czas na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz świadomości społecznej dotyczącej groźnych zjawisk atmosferycznych. Uprzejmie prosimy o wsparcie naszych działań. Gwarantujemy, że każda kwota przekazana przez Was zostanie spożytkowana z korzyścią dla społeczeństwa. Większe możliwości finansowe pozwolą nam na bardziej dynamiczny rozwój oraz zwiększą efektywność naszej pracy.

Stowarzyszenie Skywarn Polska jest stowarzyszeniem zwykłym, posiadającym wpis do Ewidencji Stowarzyszeń M. St. Warszawy pod poz. 32. Członkami zarządu stowarzyszenia (lata 2020-2024) są: Artur Surowiecki (prezes), Piotr Szuster, Wojciech Pilorz, Igor Laskowski i Tomasz Machowski. Obowiązujący Regulamin działalności Stowarzyszenia dostępny jest TUTAJ.

Dodaj komentarz