Przelotne opady i burze

Od jutra do polski powraca cieplejsza masa powietrza. Razem z ociepleniem do wschodnich regionów naszego kraju powrócą przelotne opady deszczu i lokalne burze.

Słabo rozwinięta chmura burzowa

Po bardzo niespokojnym okresie, w którym mieliśmy do czynienia z niszczycielskimi burzami i lokalnymi podtopieniami, nadchodzi poprawa pogody. Poprawa ta jednak nie oznacza całkowitego rozstania się z deszczem i burzami. Od jutra w całym kraju zacznie się ocieplać, temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na krańcach południowych, do 25 na północnym wschodzie. Na wschodzie i w centrum możliwe są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Burze te jednak nie będą już tak gwałtowne jak ostatnio. Podczas przechodzenia komórek konwekcyjnych można spodziewać się silnych opadów deszczu i porywistego wiatru.

W kolejnych dniach będzie się robić coraz cieplej, lokalnie na wschodzie naszego kraju termometry mogą pokazywać 27 stopni. W dalszym ciągu będziemy mieli do czynienia z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Spodziewane burze będą raczej słabe lub umiarkowane, nigdy jednak nie można wykluczyć że w pojedynczych przypadkach będą silniejsze. Chmury burzowe będą się rozwijać przede wszystkim po południu i nie powinny być długotrwałe. W prognozowanym okresie nie zabraknie także słońca, szczególnie na wschodzie kraju.

Zachęcamy więc do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i korzystania z tej umiarkowanej i dość spokojnej pogody.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.