Sprostowanie do artykułu z Newsweeka z dn. 15.08.2011

Logo SkywarnPo artykule w Newsweek-u z dnia 15.08.2011 nr.32/2011, jesteśmy zmuszeni wyjaśnić parę kwestii zawartych w niniejszym artykule. Stowarzyszenie Skywarn Polska informuje, że pan Jarosław Turała nigdy nie był prezesem naszego Stowarzyszenia. Chcę również poinformować, że zgodnie z Prawem o Stowarzyszeniach jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym, nie posiadającym formalnie prezesa i zarządu. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z wielu przypadków zmieniania przez prasę naszych wypowiedzi. Wypowiedź Dariusza Wierzbickiego była luźną dygresją i tekst dotyczący tej osoby nie został napisany według wskazówek podanych podczas autoryzacji. W artykule ukazało się również błędne zapisane nazwisko naszego członka Sebastiana Krośkiewicza.

Jako Stowarzyszenie Skywarn Polska zajmujemy się dokumentowaniem groźnych zjawisk atmosferycznych (w tym również w terenie), ostrzeganiem ludzi za pomocą naszego systemu SkyPredict oraz pisaniem publikacji naukowych o groźnych zjawiskach na terenie Polski. Działamy po to, aby ludzie wiedzieli, co mają robić, gdy nadciąga nawałnica i jak rozpoznać oznaki jej nadchodzenia. Chcemy również w przyszłości stworzyć system ostrzegania przed groźnymi zjawiskami z prawdziwego zdarzenia, którego do tej pory  brakuje w Polsce i o czym mogliśmy się przekonać podczas ubiegłorocznej powodzi, a także podczas serii tornad, która nawiedziła nasz kraj w sierpniu 2008 roku.

O Piotr Żurowski

Rzecznik Prasowy Stowarzyszenia Skywarn Polska / Polscy Łowcy Burz
Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Z życia Stowarzyszenia Skywarn PL. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.