Burze w chłodnej masie powietrza.

Zgodnie z prognozami czwartek przyniósł nam spore ochłodzenie. Dodatkowo w wielu miejscach padał deszcz i występowały lokalne burze.

Fot. Tomasz Machowski

Fot. Tomasz Machowski

Dzisiejszy dzień różnił się znacząco od poprzednich. Temperatura w kraju wynosiła przeważnie od 6°C do 11°C. Najcieplejszymi miastami były: Rzeszów, Lublin i Warszawa. W wielu miejscach występowały przelotne, miejscami intensywne opady deszczu i drobnego gradu. We wschodniej Polsce już od godzin przedpołudniowych występowały burze. Najwięcej wyładowań wystąpiło na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podlasiu i na Podkarpaciu.

Piątek w dalszym ciągu przynosić nam będzie dość dynamiczną pogodę. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 7°C na południu do 10°C na północy. W wielu miejscach będą występować przelotne opady deszczu. Na wschodzie Polski dodatkowo spodziewane są lokalne burze. Podczas przechodzenia silniej wypiętrzonych komórek konwekcyjnych, mogą występować mocniejsze opady deszczu, krupy śnieżnej lub drobnego gradu. Niewykluczone, że podczas burz powieje silniejszy wiatr. W górach natomiast będzie padał śnieg i śnieg z deszczem. Na dołączonym filmie widać wyładowanie chmurowe, które wystąpiło dzisiaj w województwie lubelskim. Autorem filmu jest Janek Jakóbczak.

W sobotę występować będą intensywne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Możliwe, że gdzieś znowu zagrzmi. Dodatkowo w wielu miejscach wiać będzie silny i porywisty wiatr z północnego zachodu. W kolejnych dniach pogoda coraz bardziej przypominać będzie zimę. W wielu miejscach może padać śnieg i śnieg z deszczem. Prawdopodobnie koniec tygodnia przywita nas białymi krajobrazami.

Aktualne prognozy burzowe jak i ostrzeżenia są publikowane na naszej stronie i forum. Zachęcamy do korzystania z tych cennych informacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.