Pogoda na Święta

Jaka będzie pogoda na Święta?

Pogoda na Święta, rynek w Brzesku.

Pogoda na Święta, rynek w Brzesku.

W zeszłym roku w wielu regionach naszego kraju było wyjątkowo ciepło i słonecznie, w tym roku niestety pogoda będzie gorsza. Będą występować opady deszczu i deszczu ze śniegiem, choć temperatura będzie dość wysoka – w niektórych częściach Polski termometry pokażą 10-12°C. Spora ilość opadów związana będzie z oddziaływaniem na nasz kraj układów niskiego ciśnienia z okolic Islandii i Morza Norweskiego. Jeśli ktoś czeka na białe Święta, to musi się udać w góry – tam będzie miał pewność, że zobaczy śnieg. W innych regionach naszego kraju niestety będzie towarzyszyć nam deszcz.

Wigilia Bożego Narodzenia
W ciągu dnia z zachodu na wschód będzie przemieszczała się dość wąska strefa opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Na południowym wschodzie naszego kraju początkowo możliwe są nawet przejaśnienia, jednak i tam w ciągu dnia zacznie padać deszcz ze śniegiem, a w górach i na krańcach wschodnich śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 °C na krańcach południowo-wschodnich do 6-7 °C na zachodzie. W nocy niemal w całym kraju możliwe są opady, przy czym w przeważającej części będzie to deszcz. Jedynie na wschodzie i w górach możliwe będą opady śniegu i śniegu z deszczem.

1 dzień Świąt

W niedziele przez Polskę będzie wędrował ciepły front z opadami deszczu. Lokalnie na wschodzie możliwe są opady mieszane. Za frontem zacznie napływać zdecydowanie cieplejsze powietrze z zachodu Europy. Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2°C stopni na wschodzie do 8-10°C na zachodzie naszego kraju. W dzielnicach zachodnich możliwy jest także silniejszy wiatr. W nocy z niedzieli na poniedziałek ciepły front atmosferyczny opuści już tereny RP.

2 dzień Świąt

Z prognoz wynika, że będzie to najcieplejszy dzień, a na południu naszego kraju możliwe są nawet chwile ze słońcem. Niestety, za sprawą chłodnego frontu atmosferycznego, w wielu regionach pojawią się opady deszczu. Najmocniej będzie padać na zachodzie i północy. Temperatura maksymalna wyniesie od 6-7°C stopni na wschodzie do 10-12°C na południu. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami silny.

Po Świętach czeka nas nadal dynamiczna i zmienna pogoda. Modele numeryczne przewidują do końca roku raczej jesień niż zimę. Niezależnie od pogody życzymy wszystkim radosnych i udanych Świąt Bożego Narodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.