Kolejne ciepłe masy powietrza

Po krótkim okresie z niższą temperaturą, do naszego kraju ponownie nadciąga ocieplenie. Wiosna od samego początku zaprezentuje się nam z nie najgorszej strony. Początkowo jednak będzie sporo chmur.

Pochmurne niebo [Fot Krzysztof Ostrowski]

Pochmurne niebo (Fot. Krzysztof Ostrowski)

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny przywitał nas słoneczną i dość ciepłą pogodą na południu naszego kraju. Na północy Polski pogoda bardziej przypominała jesień. W wielu miejscach było pochmurno i występują słabe opady deszczu, a temperatura nie przekraczała 10°C. Zachmurzenie i opady związane są z ciepłym frontem atmosferycznym, który powoli przemierza północne i centralne obszary RP. Na Wybrzeżu dodatkowo silnie wieje wiatr. Układ wysokiego ciśnienia, który wpływa na pogodę w środkowej Europie, nadal będzie się rozbudowywał. Jednocześnie zacznie do nas sprowadzać coraz to cieplejsze masy powietrza z zachodu kontynentu. Powietrze to będzie na tyle wilgotne, że w wielu miejscach może być pochmurno.

Jutro na przeważającym obszarze naszego kraju będzie dużo chmur, miejscami jednak możliwe są przejaśnienia. Na północy nadal możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura będzie już wyższa niż dziś i wyniesie od 10°C na północnym wschodzie do 15°C na południowym zachodzie. W czwartek nadal będzie sporo chmur, a temperatura wzrośnie jeszcze bardziej. Na zachodzie termometry pokażą nawet 16-17°C.

W weekend Pogoda będzie jeszcze ładniejsza. W niemal całym kraju zaświeci słońce. Niewykluczone że temperatura znowu sięgnie 20°C . Jak widać wiosna rozgości się w naszym kraju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz