Powiew chłodu

Wczorajszy i dzisiejszy dzień w wielu miejscach naszego kraju przyniósł słoneczną i bardzo ciepła pogodę. Niestety jutro do Polski napłynie arktyczna masa powietrza.

Brzesko wiosenną porą

Brzesko wiosenną porą

Wczorajszy dzień niemal w całym kraju był pogodny i bardzo ciepły. W Krakowie temperatura sięgnęła aż 19°C, w innych miastach południowej i centralnej Polski na termometrach było powyżej 17°C. Chłodno było tylko na wybrzeżu gdzie temperatura sięgała zaledwie 5-8°C. Dzisiejszy dzień nadal jest dość ciepły i pogodny. W wielu miejscach Polski południowej i zachodniej, temperatura wzrośnie powyżej 17°C. Chłodniej będzie na północy i wschodzie naszego kraju.

Jutro do naszego kraju zbliży się układ niskiego ciśnienia znad Rosji. Zacznie on sprowadzać do nas arktyczne powietrze z północy kontynentu. Początkowo na południu i zachodzie będzie jeszcze dość ciepło, temperatura wyniesie od 12°C do 15°C. Od samego rana zimno będzie na północy RP, gdzie temperatura sięgnie maksymalnie 10°C. Z biegiem dnia chłód z północy zacznie rozlewać się po kraju. Dodatkowo nad obszarem naszego kraju zwiększy się poziomy gradient baryczny, który doprowadzi do zwiększenia się prędkości wiatru. Najsilniej wiać będzie na wybrzeżu i w Polsce północno-wschodniej. Niewykluczone że miejscami powieje z prędkością 70km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek chłodne powietrze napłynie już nad cały kraj. Temperatura niemal w całej Polsce spadnie poniżej 0°C. Poniedziałek będzie chłodnym dniem, temperatura wyniesie od zaledwie 7°C na wschodzie RP do 13°C na zachodzie naszego kraju. Nadal jednak będzie sporo słońca. We wtorek ponownie się ociepli, na zachodzie znowu zobaczymy 17°C. Niestety w wielu miejscach nadal będzie silny wiatr.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz